www.TOTALITA.cz

souvisejicí literatura

Miroslav SÍGL:
Události pravdy, zrady, nadějí (1967 - 1971)

Kniha "Události pravdy, zrady a nadějí" popisuje inkriminované období v letech 1967 - 1971. "Zahrnuje Pražské jaro, srpnovou okupaci a normalizaci. Roky 1969 až 1971 jsou typicky české a popisují zbytky vzdoru, snahu zachránit, co se dá z demokratických principů, ale už také lámání charakterů, zrádce a kolaboranty. To vše se autor snažil do své knihy dostat.


"I když jsem se při své práci opíral o dobové dokumenty včetně podkladů z archivu ministerstva vnitra, bude pro mne zlomový okamžik, kdy se do toho někdo pustí. Musíme si totiž uvědomit, že někteří lidé stále žijí", zamyslel se nahlas autor knihy při autogramiádě knihy, ve které nechybějí ani informace například o čistkách v Československé armádě a seznamy lidí, zatýkaných v první vlně devětašedesátého roku.


"Je tam spousta faktografických chronologicky uspořádaných informací včetně mých osobních příběhů a osudů. Naposledy jsem totiž pracoval ve Svobodném vysílači Jsme s vámi, buďte s námi, a to v srpnu 1968. Potom již v televizi seděl Josef Vošahlík, kterého odvolali z moskevské ambasády. Když jsem přišel do práce 4. září 1968, protože tehdy se zase mělo vysílat, bylo mi řečeno, že tady nemám co dělat. S kolegy jsme prý štvali lidi proti Rusům, které jsme nazývali okupanty. Tak jsem to tehdy sbalil i když jsem měl doma tři děti. Paradoxní však bylo, že jsem se narodil 25. září 1926 a výpověď jsem dostal 25. září 1968," dodal dnes již s úsměvem Miroslav Sígl.


O knize vyšlo v tisku mnoho pochvalných recenzí, autor obdržel dopisy též od čtenářů ze zahraničí.


vydavatel:

Akcent, Třebíč 2009


ISBN:

978-80-7268-659-9


další informace:

www.vydavatelstviakcent.cz


související texty:

Miroslav Sígl

kniha Události totality, svobody a demokracie


souvisejicí literatura - úvodní strana

autor textu: Miroslav Sígl

   Facebook         Twitter home   
Copyright © 1999 - 2022 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.