www.TOTALITA.cz


reakce na článek:

Anna Bělohradská: Cenzura a cenzura   (Haló noviny, rubrika Publicistika, 25. 4. 2007)opět stejná schémata - aneb když cena nevypovídá o kvalitě

V Haló novinách (25.4.2007) kritizuje Anna Bělohradská obsah článku Jarmily Cysařové "Proměny cenzury 1953 - 1989", uveřejněný v deníku Metro (19.4.2007).


Jarmila Cysařová ve svém článku píše, že v období vlády KSČ v letech 1948 - 1989 nebylo možno svobodně ve sdělovacích prostředcích publikovat své názory a popisuje také různé institucionální formy uplatňování cenzury.


Anna Bělohradská prý "v tichosti žasne nad touto lží". Žurnalistika zřejmě v totalitním státě vypadala jinak. Možná někdy na redakčním večírku vzpomínal na staré časy soudruh Kojzar, chce se říct.


Bělohradská však jde dál a hned o několik řádků později si stěžuje na to, že prý v současnosti nelze polemizovat "se lživým výkladem historie".


Hledal jsem tedy onu polemiku v článku Anny Bělohradské. Žádnou jsem však nenalezl. Ani jeden argument, který by údajné lži vyvracel. Je otázka, zda se dá polemizovat s prokazatelnými fakty.


Místo očekávané polemiky Anna Bělohradská uhybá od tématu a věnuje se jiným problémům. Tedy opět stejný postup. Napsat o někom, že je lhář je tak snadné, že?Paní Bělohradská,

jestliže tedy nelze na stránkách Haló novin polemizovat se lživým výkladem historie, dávám Vám možnost i prostor, svobodně tak učinit na stránkách Totality.cz. Vyzývám Vás, abyste vyvrátila konkrétní fakta o uplatňování cenzury v období 1948 - 1989 v Československu, uvedená ve Vámi kritizovaném článku. Výzva platí pro Vás nebo Vami vybraného historika. I já mám snahu, abychom nezastírali pravdu před občany naší země, jak píšete.


Kritizovaný článek má délku 1836 znaků (i s podpisem). Vy máte k dispozici 3000 znaků, do kterých nebudu žádným způsobem zasahovat.Tomáš Vlček
Post Scriptum.
Protože se ve svém článku také zmiňujete o nemožnosti svobodné publicistiky v současnosti a své tvrzení opíráte o znalost každodenního obsahu 6 deníků, posílám informaci o této nabídce také redakcím nejčtenějších deníků.související texty:

text článku Jarmily Cysařové

text článku Anny Bělohradské

prostor pro polemiku Anny Bělohradské


cenzura

na vědomí též:

redakce Blesk

redakce MF DNES

redakce Lidové noviny

redakce Hospodářské noviny

redakce Právo

a samozřejmě také redakce Metro


autor textu: Tomáš Vlček

   Facebook         Twitter nahoru         home   
Copyright © 1999 - 2022 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.