www.TOTALITA.cz

některé ohlasy po vykonání rozsudků po procesu s Miladou Horákovou

"Plně sdílím zármutek a rozhořčení, které cítíte při krutých soudních vraždách v Československu ..."


Winston Churchil, britský premiér"... byli to význační lidé, kteří si vysloužili úctu za své služby v minulosti ... nespáchali žádný trestný čin, který by mohl být považován za závažný žádnou civilizovanou vládou"


arcibiskup z Canterbury

 

Dr. Horáková chtěla pro svůj národ vlastní, nikým nediktovaný způsob života. Dr. Horáková se snažila o lepší zítřek svého lidu. Tím větším příkladem je pto ty, kteří, kteří jsou a chtějí být demokraty. Demokracie je myšlenkou pokroku a je proto podrobena zákonu stálého vývoje.


Z německého koncentračního tábora, ve kterém prožila v útrapách celou válku, se vrátila do Prahy přímo k práci. Její práce patřila lidu, z něhož vyšla. Byla tedy příkladná svou prací, svým životem, svou obětí. Lidé umírají, ale duch jejich oběti žije dál.


Věřím, že hrdinné obětování dr. Milady Horákové bude mít velký vliv na příslušníky nejen jejího, ale i jiných národů ...


Dr. Horáková nám dala příklad, že za myšlenku, ve kterou věříme, musíme také bojovat. Snažme se i nadále zachovat světu příkladného ducha této ženy ..."


Eleanor Roosevelt,
v projevu v auditoriu Vysoké školy J.Richmonda,
New York, 20. října 1950


[vk], [24]odkazy ] autoři ] věcný rejstřík ] zdroje ] jmenný rejstřík ]
   Facebook         Twitter nahoru         home   
Copyright © 1999 - 2019 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.