www.TOTALITA.cz

Ústavodárné Národní shromáždění republiky Československé 1946 - 1948
seznam poslanců a nástin osudu některých z nich


Příjmení, jméno

politická strana

slib vykonal dne

poznámka

povolání

proces

ABRAHÁM Jan

KSČ

18.06.1946

 

 

 

BABEJ Peter

KSS

18.06.1946

 

 

 

BACÍLEK Karol

KSS

18.06.1946

 

 

 

BALÁŽ Jozef

SSO,mk

18.06.1946

 

 

 

BARTOŠ Antonín

(ČS)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

BARTUŠKA Jan, JUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

BAŠŤOVANSKÝ Štefan

KSS

18.06.1946

 

 

 

BÁTĚK Václav, JUDr.

L

18.12.1947

Nastoupil na místo Ing. Dr. Rost. Sochorce,
který se vzdal mandátu.

 

 

BELLUŠ Samuel, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

BENDA Štěpán Ing. Dr.

L

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

BENEŠ Vojta

SD

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (6.3.1948).
Nástupce František Chovanec.

 

 

BERÁK Jaromír, JUDr.

L

25.03.1948

Nastoupil za resign. Msgre Dr. Jana Šrámka.

 

 

BERNARD Vilém, JUDr.

SD

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (6.3.1948).
Nástupce JUDr. Jan Němec.

Uprchl před pronásledováním

 

BEZDĚK Zdeněk

SD

18.06.1946

 

 

 

BĚLEHRÁDEK Jan, MUDr.

SD

18.06.1946

 

 

 

BLÁHA František, MUDr.

SD

18.06.1946

 

 

 

BLAHA Ladislav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

BLAŠKO Štefan

SSO,(mk)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

BÖHM Emanuel, PhDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

BOLEN Václav

ČS

18.06.1946

 

 

 

BORŮVKA Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

BOUCHAL Adolf, Ing.

(ČS)

22.01.1948

Nastoupil po zemř. Františku Langrovi.

 

 

BRIEŠKA Jozef

SSO

18.06.1946

 

 

 

BROJ Stanislav

(L)

18.06.1946

 

Zadržen bezpečnostními orgány,
poté propuštěn na svobodu
(23.5.1950 popraven)

 

BRÚHA Jozef, JUDr.

SS,mk

18.06.1946

 

 

 

BRUKNER Jan

(L)

18.06.1946

 

 

 

BUBNÍK František

KSČ

05.05.1948

Nastoupil za resign. Josefa Vítovce.

 

 

BUBNÍK Stanislav

ČS

08.05.1948

Nastoupil za resign. Františku Zeminovou

 

 

BUGÁR Miloš, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Zadržen bezpečnostními orgány,
ÚNS bylo požádáno o jeho vydání,
ve vězení bez ochrany zákona

 

BUCHVALDEK Jan

KSČ

18.06.1946

 

 

 

BUNŽA Bohumír, JUDr.

(L)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

BUREŠ Rudolf, MUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

BURIAN Gustav, JUDr.

ČS

18.06.1946

 

 

 

CAŇKÁŘ Josef

ČS

18.06.1946

 

 

 

CÍGLER Ladislav

SD

18.06.1946

 

 

 

CLEMENTIS Vladimír, JUDr.

KSS

18.06.1946

 

 

 

CVINČEK František

SSO

18.06.1946

 

 

 

ČEPIČKA Alexej, JUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ČIHÁK Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ČÍŽEK Alois

(ČS)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
podáno proti němu trestní oznámení

 

ČULEN Marek

KSS

18.06.1946

 

 

 

DAVID Josef

ČS

18.06.1946

 

 

 

DAVID Václav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

DAXNER Ján

SSO

18.06.1946

 

 

 

DEČI Bohuslav

(ČS)

18.06.1946

 

Zadržen bezpečnostními orgány,
ÚNS bylo požádáno o jeho vydání,
ve vězení - bez ochrany zákona.

 

DESENSKÝ František

L

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

DĚD Jan

ČS

18.06.1946

 

 

 

DOLANSKÝ Jaromír, JUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

DOLEŽEL Jan

SD

18.06.1946

 

 

 

DRTINA Prokop, JUDr.

ČS

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (26.2.1948).
Nástupce Robert Samek.

Zadržen bezpečnostními orgány,
ÚNS bylo požádáno o jeho vydání,
žádný zákrok bez rozhodnutí ministra

 

DUCHÁČEK Ivo, JUDr.

(L)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

ĎURIŠ Július

KSS

18.06.1946

 

 

 

ERBAN Evžen

SD

18.06.1946

 

 

 

ERBAN Vojtěch, JUDr.

SD

18.06.1946

 

 

 

FALŤAN Michal, JUDr.

KSS

18.06.1946

 

 

 

FERJAK Ján

SSO

18.06.1946

 

 

 

FIERLINGER Zdeněk

SD

18.06.1946

 

 

 

FILO Kornel, Ing.

(SSO)

18.06.1946

 

 

 

FIRT Julius

(ČS)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

FRÁNEK Antonín

(L)

18.06.1946

 

 

 

FRANEK Mikuláš, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

 

 

FRAŠTACKÝ Rudolf

(SSO)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

FRLIČKA Ivan

SP,SD

18.06.1946

 

 

 

FUSEK Eduard

(L)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

GÖRNER Vladimír

(SD)

18.06.1946

 

 

 

GOTTIER Robert

KSS

18.06.1946

 

 

 

GOTTVALD Antonín

SD

18.06.1946

 

 

 

GOTTWALD Klement

KSČ

18.06.1946

 

 

 

GREGOR Antonín, JUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

HAIM Kornel, JUDr.

KSS

21.01.1948

Nastoupil po zemř. M. Turkové

 

 

HÁLA František

(L)

18.06.1946

 

Ve vězení bez ochrany zákona,
žádný zákrok bez rozhodnutí ministra

 

HANZEL Jozef

(SS)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

HARUS Jan

KSČ

18.06.1946

 

 

 

HAŠKO Ján

SSO

18.06.1946

 

 

 

HATINA František

(SD)

18.06.1946

 

 

 

HERL Josef, Ing.

(L)

08.07.1946

Nastoupil na místo JUDr.Heleny Koželuhové-Procházkové, která se vzdala mandátu.

 

 

HLADKÝ Jaroslav

SD

18.06.1946

 

 

 

HLOŽEK Alois

KSČ

18.06.1946

 

 

 

HOBZA Ladislav, JUDr.

ČS

18.06.1946

 

 

 

HODINOVÁ-SPURNÁ Anežka

KSČ

18.06.1946

 

 

 

HODŽA Fedor, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
podáno proti němu trestní oznámení

 

HOLDOŠ Ladislav

KSS

18.06.1946

 

 

 

HOLUB Václav

(SD)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

HOLÝ Ivan, JUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

HOMOLA Oleg

KSČ

18.06.1946

 

 

 

HORA Ota

(ČS)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
podáno proti němu trestní oznámení

 

HORÁK Jan

L

18.06.1946

 

 

 

HORÁKOVÁ Milada, JUDr

ČS

18.06.1946

Vzdala se posl. mandátu přípisem (10.3.1948).
Nástupce Václav Kolařík

Žádný zákrok bez rozhodnutí ministra

proces
s Miladou Horákovou a spol.

HORN Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

HORVÁTH Jozef

(SSO)

18.06.1946

 

 

 

HOŘÍNEK Alois

L

18.06.1946

 

 

 

HRBKOVÁ Růžena

ČS

07.05.1948

Nastoupila na místo Dr. Antonína Hřebíka, který se vzdal mandátu.

 

 

HŘEBÍK Antonín, JUDr.

ČS

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem.
Nástupce Růžena Hrbková.

 

 

HUSÁK Gustáv, JUDr.

KSS

18.06.1946

 

 

 

HUŠEK Karol

(SSO)

18.06.1946

 

 

 

HYKL Alfons

KSČ

18.06.1946

 

 

 

HYNEK František

(L)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

CHARVÁT Cyril

L

18.06.1946

 

 

 

CHLEBORÁD Václav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

CHOVANEC František

SD

05.05.1948

Nastoupil na místo Vojty Beneše, který se vzdal mandátu.

 

 

CHUDOBA Bohdan, PhDr.

(L)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
podáno proti němu trestní oznámení

 

CHYTIL Václav, JUDr.

L

18.06.1946

 

 

 

JÄGERMAN Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

JANÁČEK Alois, Ing.

(L)

18.06.1946

 

 

 

JANKOVCOVÁ Ludmila, Ing.

SD

18.06.1946

 

 

 

JANOUŠ Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

JAROŠ Alois

ČS

18.06.1946

 

 

 

JAROŠ František

KSČ

18.06.1946

 

 

 

JELEŇ Oskár

KSS

18.06.1946

 

 

 

JELÍNEK Miroslav, JUDr.

SD

18.06.1946

 

 

 

JEŠ Štěpán Ing. Dr.

ČS

18.06.1946

 

 

 

JIRÁSEK Václav

ČS

18.06.1946

 

 

 

JOHN Oldřich, JUDr.

SD

18.06.1946

 

 

 

JOSKO Matej, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

JUHA Václav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

JUNGWIRTHOVÁ Anna

SD

18.06.1946

 

 

 

JURA Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KÁCL Karel, MUDr. a Ing. Dr.

ČS

18.06.1946

 

 

 

KAĎŮREK František

L

18.06.1946

 

 

 

KALETA Alfred

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KAMENÍČEK Ladislav, Ing. Dr.

(S)

18.06.1946

 

 

 

KAPLAN František

SD

18.06.1946

 

 

 

KAPOUN Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KEMPNÝ Ján, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Zadržen bezpečnostními orgány,
ÚNS bylo požádáno o jeho vydání,
ve vězení bez ochrany zákona

 

KLÁTIL František

(ČS)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

KLEINEROVÁ Antonie

ČS

18.06.1946

 

 

 

KLÍCHA Bohumil

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KLIMEK Adolf, JUDr.

L

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (30.3.1948).
Nástupce Jaroslav Kratochvíl

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti,
žádný zákrok bez rozhodnutí ministra

 

KLIMEK Julius

L

18.06.1946

 

 

 

KLIMENT Augustin

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KLIMENT Karel

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KOBYLKA Štěpán

ČS

18.06.1946

 

 

 

KOČVARA Štefan, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

KOKEŠ Jaroslav, JUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KOLÁŘ Jaroslav

KSČ

11.09.1947

Nastoupil po Ing. Spáčilovi Bedřichovi, který se vzdal mandátu.

 

 

KOLAŘÍK Václav

ČS

08.05.1948

Nastoupil po resign. JUDr M. Horákové.

 

 

KOMZALA František M.

KSS

18.06.1946

 

 

 

KONVALINA Josef

L

18.06.1946

 

 

 

KOPECKÝ Jan, Ing.

(L)

18.06.1946

 

 

 

KOPECKÝ Václav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KOŠTEJN Rudolf

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KOUBEK Ladislav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KOVÁŘ Antonín

SD

18.06.1946

 

 

 

KOŽELUHOVÁ-PROCHÁZKOVÁ Helena, JUDr.

L

Slib nesložila

vzdala se mandátu přípisem (12.6.1946).
Nástupce Ing. Josef Herl

 

 

KRAJČÍR František

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KRAJINA Vladimír, RNDr.

(ČS)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
podáno proti němu trestní oznámení

 

KRATOCHVÍL Jaroslav

L

06.05.1948

Nastoupil po resign. Dr Adolfu Klimkovi.

 

 

KROSNÁŘ Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KŘEPELA František

ČS

18.06.1946

 

 

 

KUBÁNEK Jaromír

KSČ

18.06.1946

 

 

 

KUBÁT Josef

(SD)

18.06.1946

 

 

 

KULICHOVÁ-SUTÓRISOVÁ Matilda

(SSO)

18.06.1946

 

 

 

KVETKO Martin, MVDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
podáno proti němu trestní oznámení

 

LANGER Gerard, JUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

LANGR František

ČS

18.06.1946

Zemřel.
Nástupce ing. Adolf Bouchal

 

 

LAUŠMAN Bohumil

SD

18.06.1946

 

 

 

LAVIČKA Václav

KSČ

29.01.1947

Nastoupil na místo Maršálové Olgy, která se vzdala mandátu.

 

 

LEDL Jaroslav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

LESÁK Josef

(ČS)

18.06.1946

 

Ve vězení - bez ochrany zákona,
žádný zákrok bez rozhod. ministra

vzpomínky Josefa Lesáka

LETRICH Josef, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

LEVKANIČ Igor

SSO,KSS

18.06.1946

18.3.1948 vystoupil z Demokratické strany a stal se členem klubu posl KSS

 

 

LICHNER Ján

(SSO)

18.06.1946

 

 

 

LINCZÉNYI Ľudovít, PhDr.

SSO

18.06.1946

 

 

 

LINDAUER Jaroslav

SD

18.06.1946

 

 

 

LOUBAL Gustav, JUDr

ČS

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

MACHAČOVÁ-DOSTÁLOVÁ Božena

KSČ

18.06.1946

 

 

 

MAJER Václav

(SD)

18.06.1946

 

 

 

MARŠÁLOVÁ Olga

KSČ

18.06.1946

Vzdala se posl. mandátu přípisem (10.12.1946).
Nástupce Václav Lavička.

 

 

MATRKA Valentin

SSO

18.06.1946

 

 

 

MATULA Vladimír

KSČ

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (6.6.1947)
Nástupce Ferdinand Stopka.

 

 

MATÝSEK František

L

18.06.1946

 

 

 

MESTEK Karel

KSČ

18.06.1946

 

 

 

MIKULÁŠ Václav

ČS

18.06.1946

 

 

 

MJARTAN Jozef

SSO

18.06.1946

 

 

 

MORÁVEK Rudolf

ČS

07.04.1948

Nastoupil na místo Dr. Petra Zenkla, který se vzdal mandátu.

 

 

MRÁZ František

KSČ

18.06.1946

 

 

 

MUSIL František

KSČ

18.06.1946

 

 

 

NAVRAČIČ Michal

KSS

18.06.1946

 

 

 

NEDOMA Josef

ČS

18.06.1946

 

 

 

NEJEDLÝ Zdeněk, PhDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

NĚMEC Jan, JUDr.

SD

17.03.1948

Nastoupil za JUDr. Viléma Bernarda, který se vzdal mandátu.

 

 

NEPOMUCKÝ Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

NERMUŤ Jindřich

(L)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

NEUMAN Alois, JUDr.

ČS

18.06.1946

 

 

 

NOSEK Václav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

NOVÁK Josef, PhDr.

L

18.06.1946

 

 

 

NOVÁK Stanislav

(ČS)

18.06.1946

 

 

 

NOVOMESKÝ Ladislav

KSS

18.06.1946

 

 

 

NOVOTNÝ Jan

(SD)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

NOVOTNÝ Ludvík, JUDr. PhDr.

(ČS)

18.06.1946

 

Zadržen bezpečnostními orgány,
ve vězení - bez ochrany zákona.

 

NOVÝ Vilém

KSČ

18.06.1946

 

 

 

OLBRACHT Ivan

KSČ

18.06.1946

 

 

 

PAPÁČEK Josef

ČS

06.05.1948

Nastoupil na místo Dr. Huberta Ripky, který se vzdal mandátu.

 

 

PAREZ František

ČS

18.06.1946

 

 

 

PAŠEK Václav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

PAVLÁN Jaroslav

SD

18.06.1946

 

 

 

PAŽOUTOVÁ Běla

SD

18.06.1946

 

 

 

PEŠÁK Jindřich

KSČ

18.06.1946

 

 

 

PETR Alois

L

18.06.1946

 

 

 

PEXA Norbert

L

18.06.1946

 

 

 

PIETOR Ivan, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

 

 

PLESL Jan

L

18.06.1946

 

 

 

PLOJHAR Josef

L

18.06.1946

 

 

 

PODZIMEK Antonín

KSČ

18.06.1946

 

 

 

POLÁK Milan

SSO

18.06.1946

 

 

 

POLOMSKÝ Josef

L

18.06.1946

 

 

 

PROCHÁZKA Adolf, JUDr.

(L)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
podáno proti němu trestní oznámení

 

PROCHÁZKA Vladimír, JUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

PŘEUČIL František

(ČS)

18.06.1946

 

 

 

PŮČEK Zdeněk

KSČ

18.06.1946

 

 

 

PÚLL Ján, JUDr.

KSS

18.06.1946

 

 

 

REIMAN Milan, Ing.

KSČ

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (23.8.1947).
Nástupce Jindřich Šnobl.

 

 

RIPKA Hubert, PhDr.

ČS

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (26.2.1948).
Nástupce Josef Papáček.

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti,
žádný zákrok bez rozhodnutí ministra

 

ROZEHNAL Alois, JUDr.

(L)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

ROŽNAY Titus

SSO

18.06.1946

 

 

 

RYCH Jan

KSČ

18.06.1946

 

 

 

RYCHTERA Ludvík

ČS

18.06.1946

 

 

 

ŘEHULKA Jaroslav, JUDr.

(L)

18.06.1946

 

 

 

SAJAL Pavel

SD

18.06.1946

 

 

 

SAMEK Robert

ČS

07.05.1948

Nastoupil na místo Dr. Prokopa Drtiny, který se vzdal mandátu.

 

 

SEDLÁK Miroslav

(SD)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

SKAUNIC Ladislav

SD

18.06.1946

 

 

 

SKOKÁNEK Čeněk

SD

18.06.1946

 

 

 

SKŘIVANOVÁ Růžena

ČS

06.05.1948

Nastoupila po Dr. Jaroslavu Stránském, který se vzdal mandátu.

 

 

SLÁDEK Václav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SLÁNSKÝ Rudolf

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SLÍVA Leopold

ČS

18.06.1946

 

 

 

SLUKA Jan

SD

18.06.1946

 

 

 

SMEJKAL Oldřich

(SD)

18.06.1946

 

 

 

SMRKOVSKÝ Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SOCHOREC Rostislav Ing.

L

18.06.1946

 

 

 

SOSNAR Jaroslav Jura

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SOUČEK Gustav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SOUKUP Alois

(L)

18.06.1946

 

 

 

SOVA Jan

L

18.06.1946

 

 

 

SPÁČIL Bedřich, Ing.

KSČ

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (4.9.1947).
Nástupce Jaroslav Kolář.

 

 

STAŠKO Jozef, JUDr.

(SSO)

 

Slib nesložil, mandát nevykonával.

Zadržen bezpečnostními orgány,
ÚNS bylo požádáno o jeho vydání,
ve vězení bez ochrany zákona

 

STEINER Bedřich, JUDr.

KSČ

18.06.1946

 

 

 

STOPKA Ferdinand

KSČ

10.06.1947

Nastoupil na místo Vladimíra Matuly, který se vzdal mandátu.

 

 

STRÁNSKÝ Jan, JUDr.

(ČS)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

STRÁNSKÝ Jaroslav, JUDr.

ČS

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (9.3.1948).
Nástupce Růžena Skřivanová

Žádný zákrok bez rozhod. ministra

 

STYK Jozef, Ing.

(SSO)

18.06.1946

 

 

 

SÜSMILICH Jaroslav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SUTR Jan

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SVOBODA František

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SVOBODA Rudolf

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SYNEK Jindřich, Ing.

(L)

18.06.1946

 

Ve vězení - bez ochrany zákona,
žádný zákrok bez rozhod. ministra

 

SYNKOVÁ Matylda

KSČ

18.06.1946

 

 

 

SYROVÁTKOVÁ Marie

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ŠABO Tibor, JUDr.

(SS)

18.06.1946

 

Uprchl před pronásledováním

 

ŠABRŠULA Jozef

SP,SD

18.06.1946

 

 

 

ŠEVČÍK Ján, JUDr.

SSO

18.06.1946

 

 

 

ŠEVČÍK Josef

(ČS)

18.06.1946

 

 

 

ŠIMONKOVÁ Pavla

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ŠÍP Augustin, JUDr.

ČS

18.06.1946

 

 

 

ŠIROKÝ Viliam

KSS

18.06.1946

 

 

 

ŠKRLANTOVÁ Barbora

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ŠLING Otto

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ŠMEJCOVÁ Milena

ČS

18.06.1946

 

 

 

ŠMIDKE Karol

KSS

18.06.1946

 

 

 

ŠNOBL Jindřich

KSČ

16.09.1947

Nastoupil na místo Ing. Reimana Milana, který se vzdal mandátu.

 

 

ŠOLTÉSZ Jozef, JUDr.

KSS

18.06.1946

 

 

 

ŠPÁNIK Július, PhDr.

SSO

18.06.1946

 

 

 

ŠRÁMEK Jan, Msgre ThDr.

L

18.06.1946

Vzdal se mandátu přípisem (25.2.1948).
Nástupce JUDr Jaromír Berák.

Žádný zákrok bez rozhod. ministra

 

ŠTAMBACHR František

(L)

18.06.1946

 

 

 

ŠTEFÁNIK Ivan, JUDr.

SSO

18.06.1946

 

 

 

ŠTEKL Karel

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ŠTĚPÁN Bohumil

(L)

18.06.1946

 

 

 

ŠTĚTKA Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ŠULÍK Andělín

(ČS)

18.06.1946

 

 

 

ŠVERMOVÁ Marie

KSČ

18.06.1946

 

 

 

TICHOTA Vladimír

(ČS)

18.06.1946

 

 

 

TICHÝ Václav

ČS

18.06.1946

 

 

 

TOMÁŠEK Josef

L

18.06.1946

 

 

 

TORN Čeněk

(ČS)

18.06.1946

 

 

 

TROJANOVÁ Marie L.

(L)

18.06.1946

 

 

 

TROJANOVÁ-GENYKOVÁ Marie

KSČ

18.06.1946

 

 

 

TULA Karel

KSČ

18.06.1946

 

 

 

TURKOVÁ Mária

KSS

18.06.1946

Zemřela 10.12.1947;
Nástupce JUDr. Kornel Haim.

 

 

TYLÍNEK Alois, Msgre

L

18.06.1946

 

 

 

TYLL Alois

KSČ

18.06.1946

 

 

 

TYMEŠ František

SD

18.06.1946

 

 

 

UHER Jindřich

KSČ

18.06.1946

 

 

 

UHLÍŘ František, PhDr.

(ČS)

18.06.1946

 

 

 

UHLÍŘOVÁ Jarmila

(ČS)

18.06.1946

 

Uprchla před pronásledováním

 

ULLRICHOVÁ Eliška

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ULRICH Josef

ČS

18.06.1946

 

 

 

URBÁNEK Bohumil

ČS

18.06.1946

 

 

 

URSÍNY Ján

(SSO)

18.06.1946

 

Zadržen bezpečnostními orgány,
ve vězení bez ochrany zákona

 

VÁCLAVŮ Karel

KSČ

18.06.1946

 

 

 

VAGAŠSKÝ Vojtech, JUDr.

SSO

18.06.1946

 

 

 

VACH Václav

KSČ

18.06.1946

 

 

 

VALO Jozef

KSS

18.06.1946

 

 

 

VANDROVEC Antonín

ČS

18.06.1946

 

 

 

VAŠEK Otakar, PhDr.

KSČ

03.02.1948

Nastoupil na místo Sosnara Jaroslava Jury, který se vzdal mandátu.

 

 

VEROSTA František

KSČ

18.06.1946

 

 

 

VEVERKA Josef, PhDr.

(SD)

18.06.1946

 

 

 

VIBOCH Pavel

(SSO)

18.06.1946

 

 

 

VIČÁNEK Josef

(L)

18.06.1946

 

 

 

VIDO Alexander

SSO

18.06.1946

 

 

 

VILÍM Blažej

(SD)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
bezp. složky pátrají po jeho pobytu
a zjišťují důvody nezvěstnosti

 

VÍTEK Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

VÍTOVEC Josef

KSČ

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (2.4.1948).
Nástupce František Bubník.

 

 

VLACH Antonín

KSČ

18.06.1946

 

 

 

VODIČKA Jan

KSČ

18.06.1946

 

 

 

VOJANEC Emil

L

18.06.1946

 

 

 

VOŠAHLÍK Alois, RNDr.

L

18.06.1946

Zemřel 8.8.1946.
Nástupce František Zvěřina

 

 

VYŠKOVSKÝ Jaroslav

(SSO)

18.06.1946

 

Ve vězení bez ochrany zákona

 

WEBEROVÁ Ludmila

KSČ

18.06.1946

 

 

 

WEILAND Emil

ČS

18.06.1946

 

 

 

ZÁPOTOCKÝ Antonín

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ZAVACKÝ Viktor

SSO,KSS

18.06.1946

18.3.1948 vystoupil z Demokratické strany a stal se členem klubu poslanců KSS

 

 

ZEMÍNOVÁ Františka

ČS

18.06.1946

Vzdala se posl. mandátu přípisem (1.3.1948).
Nástupce Stanislav Bubník.

Žádný zákrok bez rozhod. ministra

proces
s Miladou Horákovou a spol.

ZENKL Petr, PhDr.

ČS

18.06.1946

Vzdal se posl. mandátu přípisem (26.2.1948).
Nástupce Rudolf Morávek.

Žádný zákrok bez rozhod. ministra

 

ZIBRÍN Michal, JUDr.

(SSO)

18.06.1946

 

Nezvěstný,
podáno proti němu trestní oznámení

 

ZIMÁKOVÁ-ZEMANOVÁ Helena

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ZMRHAL Antonín

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ZUPKA František

KSS

18.06.1946

 

 

 

ZUZAŇÁK Josef

KSČ

18.06.1946

 

 

 

ZVĚŘINA František

(L)

13.09.1946

Nastoupil za zemř. RNDr. Aloise Vošahlíka.

Zadržen bezpečnostními orgány,
ÚNS bylo požádáno o jeho vydání.

 

ŽÁČKOVÁ-BATKOVÁ Jaromíra

(ČS)

18.06.1946

 

Uprchla před pronásledováním

 

ŽIAK Andrej

SSO

18.06.1946

 

 

 


související texty:

seznam popravených

Fotografie z pietního aktu za zavražděné

pomníky - úvodní strana


autor textu: Tomáš Vlček

použitá literatura: časopis Historická penologie 2/2006

   Facebook         Twitter nahoru         home   
Copyright © 1999 - 2018 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.