www.TOTALITA.cz

složení Třetí vlády národní jednoty        (jmenována 2. 7. 1946, demise 25. 2. 1948)

předseda vlády:  Klement Gottwald   (KSČ)



náměstkové předsedy vlády:


Petr Zenkl

ČSNS

demise 20.2.1948

Jan Šrámek

ČSL

demise 20.2.1948

František Tymeš

 

demise 25.2.1948

Štefan Kočvara

DS

demise 20.2.1948

Jan Ursíny

 

od 25.11.1947

Zdeněk Fierlinger

ČSD

od 25.11.1947

Viliam Široký

KSS

 




ministři:


zahraničních věcí

Jan Masaryk

bezpartijní

 

národní obrany

Ludvík Svoboda

komunistický
příznivec

 

zahraničního obchodu

Hubert Ribka

ČSNS

demise 20.2.1948

vnitra

Václav Nosek

KSČ

 

financí

Jaromír Dolanský

 

 

školství a osvěty

Jaroslav Stránský

ČSNS

demise 20.2.1948

spravedlnosti

Prokop Drtina

ČSNS

demise 20.2.1948

informací

Václav Kopecký

KSČ

 

průmyslu

Bohumil Laušman
Ludmila Jankovcová

ČSD


 

od 25.11.47
 

zemědělství

Július Ďuriš

 

 

vnitřního obchodu

Antonín Zmrhal
Alexej Čepička

 

 
od 3.12.1947

dopravy

Ivan Pietor

DS

demise 20.2.1948

pošt

František Hála

ČSL

demise 20.2.1948

ochrany práce a soc. péče

Zdeněk Nejedlý

KSČ

 

zdravotnictví

Adolf Procházka

ČSL

demise 20.2.1948

výživy

Václav Majer

 

demise 25.2.1948

techniky

Alois Vošahlík
Jan Kopecký

 
 

do 28.8.1946
od 28.8.1946,
demise 20.2.1948

pro sjednocení zákonů

Mikuláš Franek

DS

demise 20.2.1948

bez portfeje

Alois Vošahlík

 

do 18.7.1946


(co je to Národní fronta)




[vk]



odkazy ] autoři ] věcný rejstřík ] zdroje ] jmenný rejstřík ]
   Facebook         Twitter nahoru         home   
Copyright © 1999 - 2018 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.