www.TOTALITA.cz

rok 1968
čtvrtek   22. srpna 1968
situace v Československé televizi

V noci z 21. na 22. srpna byla dokončena dvě kvalitní televizní studia.
obrazovka ČST

vysílání pokračuje ...Všechna studia se střídavě přihlašovala do vysílání i v následujících dnech a k divákům promlouvali redaktoři Jiří Kantůrek, Jiří Svejkovský, Vladimír Škutina a Vladimír Tosek, Vladimír Branislav a další, kteří si zvali všechny ty, kteří měli a mohli v tehdejší situaci národu něco říci.

První studio

vzniklo ve Výzkumném ústavu sdělovací techniky A. S. Popova v Praze - Na Novodvorské. Pracovníci ústavu jej sestavili na žádost ředitele Čs. televize. Jiří Kantůrek a Jiří Svejkovský odsud v průběhu dalších dní informovali o nejnovějším dění na mimořádném sjezdu KSČ či v Národním shromáždění.


Se svým názorem k současné situaci tu vystoupili například E. Zátopek, J. Jirásková, V. Chramostová, L. Pacovský a mnoho dalších.Druhé studio

bylo umístěno v nedokončeném bytě rozestavěného hotelu na Petřinách (později ubytovna ministerstva vnitra). V budoucím WC stála televizní kamera a v rozestavěné koupelně bylo "studio" s portrétem presidenta republiky a nápisem Svobodná Československá televize.


Další studio

vzniklo v rozestavěné budově televizního střediska na Kavčích horách, odkud se divákům přihlásil například Jindřich Fairaizl. Vysílání probíhalo také z rozestavěné administrativní budovy Čs. televize na Zahradním městě. Vysílali odsud Vladimír Tosek a Vladimír Škutina.související texty:

sdělovací prostředky


události 22.8.1968

rok 1968 - úvodní strana


autor textu: Daniel Růžička

   Facebook         Twitter home   
Copyright © 1999 - 2023 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.