www.TOTALITA.cz

seznam popravených pro politické trestné činy v období 1948 - 1989


"Chci poprosit Boha, aby Vám tuto vraždu odpustil.
Vím, že umírám proto, že jsem chtěl mít svobodné zemědělce ve svobodné zemi. Oni také budou !"


poslanec lidové strany Stanislav Broj
v Praze, v pankrácké věznici před popravou
dne 23. května v 5.47 hodin


Příjmení, jméno

datum
narození

místo
narození

poslední
adresa

povolání

místo
popravy

datum
popravy

proces

BABÍK Pavol

26.01.1924

Rosina
(okres Žilina)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

30.01.1951

 

BACÍLEK Karel ml.

25.03.1920

Zdice
(Hořovice)

 

studující

věznice
Praha Pankrác

24.05.1949

 

BAKALA Zikmund

12.06.1925

Lipová
(Holešov)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

13.06.1949

 

BALAŠ Štefan

09.03.1925

Ladno
(Čadca)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

21.05.1954

 

BEJČEK Václav

18.10.1925

Soutnice
(Vlašim)

 

štábní kapitán SNB

věznice
Praha Pankrác

07.02.1952

 

BENEŠ Bohuslav

05.12.1919

Svidnice
(Chrudim)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

08.06.1951

 

BIBZA Samuel

23.11.1912

Malý Čepčín
(Turč. sv. Martin)

 

příslušník SNB

věznice
Bratislava

18.12.1950

 

BLAHNÍK Jaroslav

02.03.1927

Plzeň
(Plzeň)

 

továrník

věznice
Praha Pankrác

18.12.1950

 

BOČAN Jaroslav

08.03.1921

Líšnice
(Milevsko)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

26.05.1960

 

BODNÁR František

06.09.1914

Krásné n.H.
(Košice)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

21.04.1953

 

BOHÁČ František

02.10.1914

Lovraň
(Jugoslávie)

 

podporučík ČSA

věznice
Brno

14.06.1951

 

BORKOVEC Jarosl. JUDr.

16.06.1906

Jaroměř
(Dvůr Králové)

Praha 7,
Bubenská 7

advokátní koncipient

věznice
Praha Pankrác

05.11.1949

 

BOUF František

 

 

 

 

 

13.06.1949

 

BROJ Stanislav

28.09.1901

Volduchy
u Rokycan

 

rolník - poslanec ČSL

věznice
Praha Pankrác

23.05.1950

 

BUCHAL Jan

30.05.1916

Litava
(Tišnov)

Ostrava 16,
Paskovská 169

štábní strážmistr SNB

věznice
Praha Pankrác

27.06.1950

proces
Milada Horáková a spol.

BULA Jan

24.06.1920

Lukov
(M. Budějovice)

Rokytnice
nad Rokytnou

katolický kněz

věznice
Jihlava

20.05.1952

 

BULÍN Přemysl

24.05.1925

Kuřim
(Tišnov)

 

 

věznice
Praha Pankrác

22.10.1952

 

BUŠEK Karel

01.03.1920

N. Hořovice
(Podbořany)

 

student

věznice
Praha Pankrác

19.05.1950

 

CÉE Ladislav

27.02.1908

Železný Brod
(Semily)

 

příslušník SNB

věznice
Ostrava

01.08.1950

 

CERMAN Vladimír

04.07.1925

Čistá u Horek
(Nová Paka)

 

vojín prezenční služby

věznice
Praha Pankrác

11.10.1952

 

CWIRZ Jan

28.08.1924

Ostrava
(Ostrava)

 

poddůstojník ROA

věznice
Praha Pankrác

15.10.1954

 

ČANČÍK Emanuel

31.07.1916

Temešvár
(Rumunsko)

 

chemik

věznice
Praha Pankrác

05.11.1949

 

ČERNÝ Gustav

15.08.1921

Mor. Lieskové
(N. Mesto n.V.)

 

rotmistr ČSA
letiště Malacky-Nový dvor

věznice
Bratislava

18.10.1949

 

ČERNÝ René

26.07.1914

Kvíček
(Slaný)

Praha II,
Lipová 18

major tankových vojsk

věznice
Praha Pankrác

23.05.1950

 

ČERVENKA

 

 

 

 

 

13.06.1949

 

ČÍŽEK Petr

02.03.1914

Vlasatice
(Mikulov)

 

vedoucí pískovny

věznice
Praha Pankrác

06.02.1952

 

ČUBA Josef

29.10.1893

Rajnochovice

Rajnochovice č. 220

pilařský dělník,
od r. 1937 inval.důch,
funkc. Zeměd. strany

věznice
Praha Pankrác

04.09.1951

 

DANČÁK Fertál Ondrej

13.12.1905

Mikeschovec
(USA)

 

 

věznice
Bratislava

21.07.1951

 

DANĚK Antonín

24.04.1927

Karolín
(Kroměříž)

 

pomocný dělník

věznice
Brno

14.10.1950

 

DANĚK Karel

29.09.1923

Karolín
(Kroměříž)

 

student

věznice
Brno

14.10.1950

 

DLOUHÝ Juraj

23.04.1907

Krakow
(Polsko)

 

konzulátní úředník

věznice
Bratislava

08.11.1951

 

DOLEŽAL Leopold

27.10.1913

Brno
(Brno)

Brno-Komárov,
Za mostem č. 2

 

věznice
Brno

30.08.1952

 

DRBOLA Václav

16.10.1912

Starovičky
(Hustopeče)

Babice

katolický kněz

věznice
Jihlava

03.08.1951

proces
Babice

DVOŘÁK František

13.10.1923

Hodonín
(Hodonín)

Brno

státní zaměstnanec

věznice
Brno

14.10.1950

 

DVOŘÁK Jan ml.

27.02.1921

Kožichovice
(Třebíč)

 

živnostník

věznice
Praha Pankrác

06.05.1953

 

DVOŘÁK Jan st.

09.10.1880

Střítež
(Třebíč)

 

důchodce

věznice
Praha Pankrác

06.05.1953

 

DVOŘÁK Jaroslav

22.06.1930

Praha

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

06.02.1952

 

ERTEL Werner

27.01.1929

Gleiwitz
(Polsko)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

03.02.1953

 

FAJKUS Luděk

20.07.1925

Vsetín
(Vsetín)

Vsetín,
Svárov č. 922

technický úředník

věznice
Praha Pankrác

16.06.1953

 

FERIANC Michal

04.01.1924

Lorain
(USA)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

20.12.1954

 

FIALA Oldřich

26.12.1926

Komárno
(Komárno)

 

student

věznice
Praha Pankrác

01.09.1951

 

FRANC Miloslav Ing.

01.10.1899

Hodkov
(Ledeč n. Sáz.)

 

 

věznice
Praha Pankrác

10.11.1951

 

FRYČ Václav

03.09.1923

Vyškov
(Vyškov)

 

příslušník SNB

věznice
Ostrava

12.04.1951

 

FUKSA Rudolf

27.11.1930

Motyčín
(Slaný)

Chrastava, Turpišova 408, okres Liberec

typograf

věznice
Praha Pankrác

09.08.1952

proces
Hejna a spol.

GAVENDA Štefan

25.06.1920

Vizovice
(Zlín)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

28.06.1954

 

GOLDŠMÍD Josef

15.07.1913

Praha

 

knihař

věznice
Praha Pankrác

23.09.1950

 

GONIC Josef pplk.

04.03.1902

Kyjov
(Kyjov)

Praha 19,
Bachmačská 36

voják z povolání

věznice
Praha Pankrác

18.07.1949

 

GRUBER Bohumil

04.12.1900

Tišnov
(Tišnov)

 

poručík ČSA

věznice
Praha Pankrác

21.04.1953

 

GRUBER Karel

15.07.1927

Rapšach
(Třeboň)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

29.05.1954

 

HADAŠ Ladislav

28.05.1923

Skalička
(Hranice)

 

 

věznice
Praha Pankrác

30.10.1953

 

HÁJEK Karel

29.06.1924

Praha

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

09.09.1952

 

HARAZIN Antonín

17.08.1931

Kateřinky
(Opava)

Neplachovice č. 23

elektrikář

věznice
Praha Pankrác

30.10.1953

 

HAVLÍČEK František

07.08.1925

Praha

 

strážmistr SNB

věznice
Praha Pankrác

06.09.1950

 

HAVLÍČEK František

02.12.1908

Čestín
(Kutná Hora)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

12.11.1952

 

HEJNA Jiří

27.11.1930

Rokycany(Rokycany)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

09.08.1952

proces
Hejna a spol.

HOCHE Bedřich Ing.

02.06.1914

Ústí nad Labem
(Ústí nad Lab.)

 

 

věznice
Praha Pankrác

14.02.1950

 

HORÁČEK Jan

26.11.1919

Roztoky
(Jilemnice)

 

strážmistr vězeňské stráže

věznice
Praha Pankrác

06.11.1951

 

HORÁKOVÁ Milada Dr.

25.12.1901

Praha

Praha 16,
Zappova 3

poslankyně

věznice
Praha Pankrác

27.06.1950

proces
Milada Horáková a spol.

HOŘEJŠÍ Josef

05.12.1910

Chlumín
(Mělník)

Mělník,
Rumburská 217

továrník

věznice
Praha Pankrác

07.01.1950

 

HOŘÍNEK Karel

05.12.1901

Hřebčín
(Olomouc)

 

štábní kapitán ČSA

věznice
Praha Pankrác

07.02.1952

 

HOŠEK Jan

18.05.1904

Stráž nad Než.
(Jindř. Hradec)

 

poručík SNB

věznice
Praha Pankrác

06.02.1952

 

HOUFEK Bohumil

17.02.1919

Heřman. Městec
(Chrudim)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

18.12.1950

 

HRUŠKA Josef

13.04.1883

Praha

 

podplukovník ČSA

věznice
Praha Pankrác

24.05.1949

 

HUBÁLEK Bohuslav

11.10.1903

Vysoké Mýto
(Vysoké Mýto)

Praha 19 (Dejvice),
tř. krále Jiřího VI.

obchodník

věznice
Praha Pankrác

18.07.1949

 

CHALUPECKÝ Karel

25.03.1915

Pastůchovice
(Podbořany)

 

obchodní příručí

věznice
Praha Pankrác

07.02.1952

 

CHARVÁT Josef

28.07.1923

Praha

 

technik

věznice
Praha Pankrác

05.11.1949

 

CHMELAŘ Miloslav

28.03.1928

Veselí nad Mor.
(Uher. Hradiště)

 

strážmistr SNB

věznice
Praha Pankrác

02.11.1951

 

CHOC Miloslav

19.01.1925

Brno

Praha 18,
Na bateriích 477

student

věznice
Praha Pankrác

19.02.1949

 

CHOVAN Tomáš

28.12.1926

Gombáš
(Ružomberok)

 

poručík ČSA

věznice
Bratislava

08.11.1951

 

JAKUBEK Bohumil

09.07.1905

Vídeň
(Rakousko)

 

 

věznice
Praha Pankrác

30.10.1953

 

JANATA Zbyněk

01.02.1932

Bartoušov
(Jíčín)

Třemošnice 10
okr. Čáslav

technický úředník

věznice
Praha Pankrác

02.05.1955

 

JANDA Vratislav

01.08.1913

Úžice
(Kralupy n. Vlt.)

 

štábní kapitán ČSA

věznice
Praha Pankrác

05.11.1950

 

JANEČEK Vlastimil

 

 

 

 

 

13.06.1949

 

JANK Jindřich

12.04.1925

Trh. Kamenice
(Hlinsko)

 

 

věznice
Praha Pankrác

28.07.1951

 

JÁNOŠÍK Antonín

26.07.1926

Lidečko
(Val. Klobúky)

 

dělník

věznice
Uher. Hradiště

29.10.1950

 

JANOUCH Jiří

18.12.1929

Vyklice
(Ústí nad Lab.)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

21.10.1950

 

JAROŠ Alois

11.03.1923

Praha

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

17.05.1952

 

JAŠKO Bernard

02.04.1923

Černová
(Ružomberok)

 

příslušník SNB

věznice
Bratislava

17.02.1950

 

JEBAVÝ Miloslav

27.08.1911

Háje
(Semily)

Praha 10,
Bolzanova 1

major ČSA v.v.,
exportní úředník

věznice
Praha Pankrác

18.07.1949

 

JEŘÁBEK Alois

16.01.1927

Brno

 

drogista

věznice
Praha Pankrác

15.06.1953

 

JUDITKA Bedřich

13.05.1914

Postřižín
(Kralupy n. Vlt.)

 

 

věznice
Praha Pankrác

18.12.1950

 

JUNEK Václav

09.09.1906

Mokřice
(Sedlčany)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

16.03.1951

proces
Junek, Lacina, Máša

JURČA Miroslav

02.03.1926

Nový Hrozenkov
(Vsetín)

 

textilní mistr

věznice
Brno

23.08.1952

 

KALANDRA Záviš

10.11.1902

Frenštát pod Radhoštěm

Praha 1,
Revoluční č. 5

novinář

věznice
Praha Pankrác

27.06.1950

proces
Milada Horáková a spol.

KALINAJ Pavel

23.10.1915

Bijacovce
(Levoča)

 

 

věznice
Bratislava

17.02.1950

 

KALITKA Štěpán

25.02.1927

Lucko
(Polsko)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

22.09.1950

 

KANDRAČ Anton

08.04.1925

Kriviany
(Sabinov)

 

úředník

věznice
Praha Pankrác

29.05.1954

 

KAROLIK Josef

25.09.1930

Kečkovce
(Svidník)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

11.11.1952

 

KAUER Jiří

21.05.1925

Chodská Lhota
(Domažlice)

 

lesní praktikant

věznice
Praha Pankrác

07.02.1952

 

KEPKA Josef

26.02.1902

Vranovice
(Rokycany)

 

profesor

věznice
Praha Pankrác

11.10.1952

 

KLEMPT Bohumil

17.05.1920

Most
(Most)

Louny,
Štefánikova č. 1435

dělník

věznice
Praha Pankrác

07.01.1950

 

KMÍNEK Josef

27.03.1909

Vysoké Veselí
(Nový Bydžov)

 

vrchní strážmistr SNB

věznice
Praha Pankrác

08.08.1952

 

KODET Jiří

24.08.1929

Zdice
(Hořovice)

 

úředník

věznice
Praha Pankrác

21.10.1950

 

KOPULETÝ František

06.04.1913

Týn
(Třebíč)

 

lesník

věznice
Jihlava

03.08.1951

proces
Babice

KOŘÍNEK Tomáš

07.03.1920

Žleby
(Čáslav)

 

učitel

věznice
Praha Pankrác

10.04.1951

 

KOŘÍNEK Vladimír

23.07.1911

Žleby
(Čáslav)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

10.04.1951

 

KOUKAL Lubomír

08.02.1925

Mohelnice
(Zábřeh)

 

student

věznice
Praha Pankrác

12.12.1951

 

KOVAŘÍČEK Boris

21.05.1927

Praha

 

student

věznice
Praha Pankrác

24.05.1949

 

KOZLÍK Josef

16.09.1904

Červ. Janovice
(Kutná Hora)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

20.02.1954

 

KREJČÍ Josef

23.06.1908

Spešov
(Blansko)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

29.08.1953

 

KRULIŠ Bohumil

01.06.1908

Žleby
(Čáslav)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

10.04.1951

 

KŘIVKA Petr

21.10.1894

Kobylí na Mor.
(Hustopeče)

 

důchodce

věznice
Brno

12.07.1951

 

KŘIŽAN Jan

12.11.1915

Val. Meziříčí
(Val. Meziříčí)

 

technický úředník

věznice
Brno

14.06.1951

 

KUBELKA Josef

30.11.1902

Bohuňovice(Kolín)

 

major ČSA

věznice
Praha Pankrác

09.07.1958

 

KUČERA Josef

15.01.1916

Cerhovice
(Hořovice)

Plzeň,
Jablonského 16

štábní kapitán ČSA

věznice
Praha Pankrác

14.11.1952

 

KVÍČERA Václav Dr.

03.02.1906

Rasošky
(Jaroměř)

 

překladatel

věznice
Praha Pankrác

26.01.1957

 

KYSELA Jaroslav

04.02.1929

Chotěboř
(Chotěboř)

 

číšník

věznice
Praha Pankrác

21.10.1950

 

LACINA Alois

25.03.1904

Koubalova Lh.
(Milevsko)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

16.03.1951

proces
Junek, Lacina, Máša

LACKO Vojtěch

09.05.1917

Biela Pila
(Lučenec)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

07.10.1950

 

LACO Ludevít

29.05.1916

Liptovská osada
(Ružomberok)

 

konstruktér

věznice
Praha Pankrác

14.07.1958

 

LANČARIČ Rudolf

15.08.1914

Greenvile
(USA)

 

 

věznice
Praha Pankrác

17.02.1951

 

LAZAR Jaroslav

06.02.1915

Litoboř
(Náchod)

 

řidič

věznice
Praha Pankrác

10.06.1952

 

LEDNICKÝ Augustin

01.08.1924

Malé Lednice
(Rájec)

 

 

věznice
Bratislava

10.10.1950

 

LEHOTSKÝ Alexander

15.11.1920

Lukanovo
(SSSR)

 

automechanik

věznice
Praha Pankrác

29.03.1955

 

LENHARD Rudolf

12.01.1916

Horní Lideč
(Val. Klobouky)

 

úředník

věznice
Uher. Hradiště

24.10.1950

 

LINDER Ladislav

19.12.1924

Tuchlovice
(Slaný)

 

autodopravce

věznice
Praha Pankrác

18.05.1950

 

LIŠKA Josef

28.10.1922

Přímětice
(Znojmo)

 

jirchář

věznice
Praha Pankrác

06.02.1952

 

LOMIČ Karel

28.10.1924

Sychotín
(Boskovice)

 

 

věznice
Brno

25.07.1952

 

LUDVÍK Josef

27.10.1912

Suché Vrbné
(Č. Budějovice)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

08.07.1952

 

LUPTÁK Peter

09.09.1909

Ban. Štiavnica
(Ban. Štiavnica)

 

 

věznice
Praha Pankrác

16.10.1953

 

MACEJ Josef

22.05.1905

Košická Belá
(Košice)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

08.08.1952

 

MANA František

22.10.1919

Uher. Hradiště
(Uher. Hradiště)

 

autodopravce

věznice
Uher. Hradiště

24.10.1950

 

MASZLUH Nikolaj

19.12.1913

Morochov
(Polsko)

 

 

věznice
Bratislava

01.07.1949

 

MÁŠA Karel

27.01.1905

Koubalova Lh.
(Milevsko)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

16.03.1951

proces
Junek, Lacina, Máša

MATOUŠ Josef

07.12.1921

Brno

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

29.08.1953

 

MELKUS Jaroslav

14.04.1900

Lukov
(M. Budějovice)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

28.03.1953

 

MIHOK Michal

18.09.1930

Čaklov
(Vranov n. T.)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

20.01.1954

 

MITYSKA Antonín

04.05.1927

Horní Újezd
(Třebíč)

 

rolník

věznice
Jihlava

03.08.1951

proces
Babice

MOJŽÍŠ František

20.03.1917

Nasavrky
(Čáslav)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

21.04.1953

 

MORÁVEK Miloš

24.12.1911

Vídeň
(Rakousko)

 

štábní kapitán ČSA

věznice
Ostrava

01.08.1950

 

MUSIL Jan

20.10.1904

Sedletín
(Chotěboř)

 

autodopravce

věznice
Praha Pankrác

28.07.1951

 

NECHANSKÝ Jaromír

04.12.1916

Praha

 

major ČSA

věznice
Praha Pankrác

16.06.1950

 

NĚMEC Drahoslav

02.05.1931

Rokytn. n. Rok.
(Třebíč)

 

sítař

věznice
Jihlava

03.08.1951

proces
Babice

NĚMEČEK Bernard

10.05.1929

Likavka
(Rožumberok)

 

úředník

věznice
Praha Pankrác

29.07.1955

 

NÉMETH Gustav

09.11.1929

Košice
(Košice)

 

horník

věznice
Bratislava

30.05.1953

 

NOSÁK Ladislav

16.10.1916

Kam. Poruba
(Rájec)

 

správce statku

věznice
Bratislava

18.12.1950

 

NOVÁK Ctibor

25.10.1902

Praha

Dolní Lipka 9,
okr. Žamberk

major ČSA

věznice
Praha Pankrác

02.05.1955

 

NOVÁK Jan

06.07.1920

Dobřany
(Stříbro)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

01.09.1951

 

NOVOTNÝ Kamil

12.05.1903

Zlonice
(Slaný)

Černčice 366

řezník

věznice
Praha Pankrác

07.01.1950

 

OTČENÁŠEK Václav

26.09.1926

Tršice
(Olomouc)

 

automechanik

věznice
Olomouc

09.11.1951

 

PALKOVIČ Viktor

02.11.1908

Ban. Štiavnica
(Ban. Štiavnica)

 

 

věznice
Bratislava

19.05.1951

 

PALMA Vladimír

08.01.1927

Rožďalovice
(Jíčín)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

06.07.1952

 

PAŘIL František

21.01.1911

Vidonin
(Vel. Meziříčí)

 

katolický farář

věznice
Jihlava

03.08.1951

proces
Babice

PAVELKA Josef

08.09.1923

Praha

 

úředník

věznice
Praha Pankrác

09.09.1952

 

PECL Oldřich JUDr.

14.09.1903

Bohuslavice
(Kyjov)

Praha 1,
Pařížská 1

majitel dolu

věznice
Praha Pankrác

27.06.1950

proces
Milada Horáková a spol.

PEŠKA Jaroslav Ing.

10.08.1907

Ostrava
(Ostrava)

 

 

věznice
Praha Pankrác

10.11.1951

 

PETELÍK Čeněk

25.07.1917

Mittweida
(Německo)

Plzeň

strážmistr SNB
(věznice Plzeň na Borech)

věznice
Praha Pankrác

23.05.1950

 

PETEŘÍK Jaroslav

11.03.1923

Ostřetice
(Klatovy)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

20.02.1954

 

PETROVSKÝ Adolf

16.09.1928

Technice
(Písek)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

13.05.1959

 

PÍKA Heliodor

03.07.1897

Štitín
(Opava)

 

divizní generál,
podnáčelník hlavního štábu

věznice
Plzeň Bory

21.06.1949

proces
s Heliodorem Píkou

PLEŠMÍD Miroslav

15.03.1912

Praha

 

major ČSA

věznice
Praha Pankrác

25.05.1950

 

PLICHTA Antonín st.

03.01.1894

Šebkovice
(M. Budějovice)

Šebkovice

rolník

věznice
Jihlava

03.08.1951

proces
Babice

PLICHTA Stanislav

16.11.1931

Třebíč
(Třebíč)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

25.05.1953

 

PLOCEK Alfréd Ing.

08.01.1903

Zbraslavice
(Kutná Hora)

 

 

věznice
Praha Pankrác

10.11.1951

 

PLŠEK Ladislav

27.03.1925

Horní Lideč
(Val. Klobouky)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

11.11.1952

 

PLZÁK Jaroslav

23.09.1926

Smečno
(Slaný)

 

účetní

věznice
Praha Pankrác

05.05.1953

 

PLZÁK Josef

18.04.1920

Chrást u Plzně
(Plzeň)

Amberg,
Ziegelstrasse 23

důstojník ČSA, instalatér

věznice
Praha Pankrác

07.01.1950

 

POHL Josef

15.04.1911

Kostelec n. O.
(Rychnov n Kn.)

 

major ČSA

věznice
Praha Pankrác

25.05.1950

 

POHL Rudolf

08.03.1912

Olomouc
(Olomouc)

 

státní asistent

věznice
Brno

14.06.1951

 

POKORNÝ Alois

03.04.1928

Tišnov
(Tišnov)

 

student

věznice
Praha Pankrác

18.09.1952

 

POLESNÝ Vratislav

30.03.1923

Rataje n. Sáz.
(Kutná Hora)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

05.12.1949

 

POLOMSKÝ Josef

11.02.1924

Frýdek-Místek
(Frýdek-Místek)

 

úředník

věznice
Ostrava

01.08.1951

 

POSPÍŠIL Miloslav

06.08.1918

Bystřice p. Host.
(Holešov)

 

sochař

věznice
Praha Pankrác

04.09.1951

 

POTOČEK Josef JUDr.

23.01.1906

Velká Jesenice
(Jaroměř)

Praha 6,
Vokovice č. 351

úředník

věznice
Praha Pankrác

26.01.1957

 

PRIELOŽNÝ Ladislav

15.09.1923

Čadca
(Čadca)

 

 

věznice
Bratislava

04.01.1949

 

PROFOUS Zděnek

07.11.1925

Dřeveš-Tisovec
(Hlinsko)

 

řezník

věznice
Praha Pankrác

28.07.1951

 

PROKEŠ Květoslav

02.06.1897

Rudolfov
(Zábřeh na M.)

 

podplukovník ČSA

věznice
Praha Pankrác

05.11.1949

 

PROUZA Josef

17.07.1925

Svobod. Dvory
(Hradec Král.)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

03.06.1952

 

PÚČÍK Albert

07.10.1921

Dolní Motešice
(Bánovce n B.)

 

student

věznice
Bratislava

20.02.1951

 

RAJNOCH Vladislav

08.03.1925

Bystřice p Host.
(Holešov)

 

strážmistr SNB

věznice
Praha Pankrác

04.09.1951

 

RENDL Emanuel

20.01.1923

Čepice
(Sušice)

 

úředník

věznice
Praha Pankrác

02.03.1952

 

REŠETKO Jan

04.08.1917

Ploské
(Košice)

 

poručík ČSA

věznice
Praha Pankrác

21.04.1953

 

RIOPKA Vasil

08.09.1913

Velký Vislok
(Polsko)

 

 

věznice
Bratislava

01.07.1949

 

ROBOTKA Josef

25.02.1906

Tasov
(Vel. Meziříčí)

 

podplukovník ČSA

věznice
Praha Pankrác

12.11.1952

 

ROD František

15.09.1902

Stárá Říše
(Dačice)

 

stolař

věznice
Brno

17.06.1950

 

ROUSEK Václav

04.09.1926

Zahájí
(Č. Budějovice)

 

krejčí

věznice
Praha Pankrác

25.08.1951

 

RUTKOWSKI Alexander

02.01.1930

Wulka-Uhruska
(Polsko)

 

 

věznice
Praha Pankrác

19.02.1953

 

RUMÍČEK Tomáš

21.05.1923

Javorník
(Veselí n. Mor.)

 

kovář

věznice
Praha Pankrác

06.05.1951

 

ŘEZÁČ Jiří

09.02.1928

Obděnice
(Milevsko)

 

lodník

věznice
Praha Pankrác

10.02.1955

 

ŘEZNÍČEK Josef

08.03.1910

Litoboř
(Náchod)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

10.06.1952

 

SABELA Karel

12.12.1917

Český Těšín
(Český Těšín)

Žatec,
Nádražní č. 397

kapitán ČSA

věznice
Praha Pankrác

18.07.1949

 

SEDLÁČEK Jan

30.12.1912

Cotkytle
(Zábřeh)

 

 

věznice
Brno

03.10.1949

 

SIROTEK Jaroslav

21.12.1923

Radešice
(Milevsko)

 

rolník

věznice
Praha Pankrác

10.02.1955

 

SIXTA Bohumil

18.10.1932

Nosislav
(Židlochovice)

 

 

věznice
Brno

05.02.1952

 

SKLENČKA Oldřich

15.05.1926

Rakovník
(Rakovník)

 

automechanik

věznice
Praha Pankrác

07.02.1952

 

SKOKAN František

12.10.1912

Dolní Němčice
(Dačice)

Praha 11,
Tychonova č. 6

podplukovník ČSA

věznice
Praha Pankrác

07.10.1950

 

SMETANA Gustav

23.08.1907

Jakubov
(M. Budějovice)

 

truhlář

věznice
Praha Pankrác

28.03.1953

 

SOK (SIEGER) Vilém

31.12.1902

Beroun
(Beroun)

Praha 14,
Družstevní 5

podplukovník ČSA

věznice
Praha Pankrác

18.07.1949

 

SPORKA Josef

10.01.1910

Žichovice
(Sušice)

 

strážmistr SNB

věznice
Praha Pankrác

09.10.1951

 

STRMISKA Karel

01.01.1910

Praha

 

 

věznice
Praha Pankrác

08.08.1952

 

SUTTÝ Alois

01.03.1924

Tracking
(Německo)

 

řidič

věznice
Praha Pankrác

12.04.1951

 

SVOBODA Ladislav

06.01.1893

Štěnovice
(Plzeň)

 

důstojník v.v.

věznice
Praha Pankrác

13.11.1952

 

SÝKORA Miroslav

13.03.1923

Paskov
(Místek)

 

účetní

věznice
Ostrava

01.06.1951

 

ŠADEK Slavoj

03.03.1926

Brno

Praha 19,
Jiráskova č. 7

technický úředník

věznice
Praha Pankrác

19.02.1949

 

ŠATANA Claudius

13.09.1916

Kroměříž
(Kroměříž)

 

major ČSA

věznice
Praha Pankrác

07.10.1950

 

ŠÍMA Bohumil

18.04.1928

Nezdice
(Sušice)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

10.02.1955

 

ŠIMARA Alois

14.03.1921

Lidečko
(Val. Klobouky)

 

trafikant

věznice
Uher. Hradiště

27.04.1951

 

ŠKRDLA Antonín

25.05.1917

Heraltice
(Třebíč)

 

lesník

věznice
Jihlava

03.08.1951

proces
Babice

ŠNAJDR Václav

03.08.1911

Tupadly
(Klatovy)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

19.09.1952

 

ŠPIRIAK František

24.12.1920

Nesluša
(Kys. N. Mesto)

 

národní správce

věznice
Bratislava

14.10.1952

 

ŠVÉDA Václav

26.04.1921

Pivín
(Kojetín)

Pivín 106

rolník

věznice
Praha Pankrác

02.05.1955

 

TESÁR Eduard

19.06.1922

Budapešť
(Maďarsko)

 

úředník

věznice
Bratislava

20.02.1951

 

TIPPL Václav

03.09.1930

Praha

 

student

věznice
Praha Pankrác

21.10.1950

 

TOMEK Vladivoj

09.06.1933

Praha

 

student

věznice
Praha Pankrác

17.11.1960

 

TROJAN Josef

25.03.1906

H. Heřmanice
(Velké Meziříčí)

 

ředitel Baťových závodů
v Baťovanech

věznice
Praha Pankrác

29.12.1953

 

TUČEK František

07.05.1916

Vídeň
(Rakousko)

 

 

věznice
Brno

17.06.1950

 

TUNEGA Anton

07.08.1925

Dolné Motešice
(Bánovce n. B.)

 

student

věznice
Bratislava

20.02.1951

 

ULIČNÝ Bartoloměj

12.01.1923

Velký Šariš
(Prešov)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

30.11.1954

 

URBAN Benjamin

25.11.1906

Jakubovice
(Zábřeh)

 

 

věznice
Brno

03.10.1949

 

VADRŽÍK Ján

04.07.1921

Žbince
(Michalovce)

 

 

věznice
Bratislava

06.05.1950

 

VALENT Pavel

27.07.1914

Zvoleň
(Zvoleň)

Bratislava,
Vavozová 2

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

28.03.1953

 

VAŠEK Josef

05.12.1921

Nový Hrozenkov
(Vsetín)

 

dělník

věznice
Praha Pankrác

16.06.1953

 

VÁVRA (STAŘÍK) Josef Dr.

29.10.1902

Lhota
(Zlín)

 

vedoucí výrobního družstva

věznice
Praha Pankrác

26.08.1953

 

VELECKÝ Vladimír

21.08.1890

Hrušky
(Slavkov)

 

rolník

věznice
Bratislava

08.11.1951

 

VESELÝ Karel

01.01.1917

Jihlava
(Jihlava)

 

 

věznice
Brno

17.06.1950

 

VETEJŠKA Jaroslav

14.05.1926

Batelov
(Jihlava)

 

automechanik

věznice
Praha Pankrác

06.09.1950

 

VÍT Josef

13.03.1912

Řešetova Lhota
(Náchod)

 

 

věznice
Praha Pankrác

10.06.1952

 

VÍTKOVSKÝ Otakar

06.10.1924

Vondrišel
(Spišská N. Ves)

 

 

věznice
Bratislava

04.09.1951

 

VOLEK Boris

26.08.1928

Spišská N.Ves
(Spišská N. Ves)

 

drogista

věznice
Praha Pankrác

11.11.1951

 

VOLF Karel

13.06.1932

Rajnochovice
(Holešov)

 

důstojník ČSA,
vojenský prokurátor

věznice
Praha Pankrác

24.03.1955

 

VOTAVA František

31.03.1927

Častrov
(Kamenice n. L.)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

08.06.1951

 

VRBA Jaromír

05.07.1920

Zlín
(Prostějov)

 

zahradník

věznice
Brno

19.12.1950

 

VRBICKÝ Tibor

23.10.1921

Unín
(Skalica)

 

příslušník SNB

věznice
Praha Pankrác

02.11.1951

 

WAHL Veleslav

15.05.1922

Praha

 

student právnické fakulty
UK Praha

věznice
Praha Pankrác

16.06.1950

 

ZAJÍČEK František

06.02.1896

Krásné Březno
(Ústí nad Lab.)

 

řidič

věznice
Praha Pankrác

07.07.1954

informace o:
Frant. Zajíček a jeho skupina

ZÁMEČNÍK Karel

06.07.1923

Vysoké Pole
(Val. Klobouky)

 

dělník

věznice
Uher. Hradiště

27.04.1951

 

ŽELEZNÝ Vlastimil

18.04.1928

Doubravník
(Tišnov)

 

student

věznice
Praha Pankrác

18.09.1952

 

ŽENÍŠEK Václav

10.09.1917

Plzeň
(Plzeň)

 

kapitán ČSA

věznice
Praha Pankrác

13.11.1952

 

ŽINGOR Viliam

30.07.1912

Bystřička
(Martin)

 

major ČSA

věznice
Bratislava

18.12.1950

 




prominentní členové KSČ

Příjmení, jméno

datum
narození

místo
narození

poslední
adresa

povolání

místo
popravy

datum
popravy

proces

CLEMENTIS Vladimír

20.09.1902

Tisovec
(Rimavská Sob.)

Praha 4,
Na Valech č. 16

náměstek ministra zahraničních věcí

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

FISCHL Otto

17.08.1902

Dobřany

Praha 2,
Trojanova 7

náměstek financí

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

FRANK Josef

15.02.1909

Prostějov

Praha 7,
Veletržní č. 29

zástupce generálního tajemníka KSČ

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

FREJKA Ludvík

15.01.1904

Liberec

Praha-Bubeneč,
Na Piavě č. 16

přednosta národohospodářského odboru kanceláře presidenta ČSR

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

GEMINDER Bedřich

19.11.1901

Ostrava

Praha-Bubeneč,
Pětidomí č. 4

vedoucí mezinárodního oddělení sekretariátu ÚV KSČ

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

MARGOLIUS Rudolf

31.08.1913

Praha

Praha

náměstek ministra zahraničního obchodu

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

REICIN Bedřich

29.09.1911

Plzeň

Praha-Bubeneč,
V Sadech č. 1

náměstek ministra národní obrany

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

SIMONE André

27.05.1895

Jistebnice
(Tábor)

Praha 4,
Pevnostní č. 22

redaktor Rudého práva

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

SLÁNSKÝ Rudolf

31.07.1901

Nezvěstice
(Kladno)

Praha-Bubeneč,
Korunovační 35

generální tajemník KSČ, bývalý náměstek předsedy vlády ČSR

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

ŠLING Otto

24.08.1912

Nová Cerekev
(Pelhřimov)

Brno,
Eliášova č. 39

vedoucí tajemník KV KSČ v Brně

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

ŠVÁB Karel

13.05.1904

Praha

Praha-Střešovice,
Pod Hradbami 3

náměstek ministra národní bezpečnosti

věznice
Praha Pankrác

03.12.1952

Proces s vedením protistátního spikleneckého centra...

ZÁVODSKÝ Osvald

27.10.1910

Svinov

 

velitel Státní bezpečnosti

věznice
Praha Pankrác

19.3.1954
(16.3.1954)

 



v seznamech je celkem 241 osob
první poprava:  19.01.1949   (Ladislav Prieložný)
posl. poprava: 17.11.1960   (Vladivoj Tomek)

 

související texty:

procesy


seznamy - úvodní strana


autor textu: Tomáš Vlček

použitá literatura: 2,5,15, Mgr.Juraj Kalina, vlastní archiv

   Facebook         Twitter nahoru         home   
Copyright © 1999 - 2016 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.