www.TOTALITA.cz

rok 1989
Palachův týden - středa 18. ledna 1989 objektivem televizního zpravodajství
televizní zpravodajství

Útoky Bezpečnosti proti demonstrující mládeži odsoudili významní evropští politici. Zatímco Svobodná Evropa o událostech vysílala podrobná svědectví, Rudé právo společně s dalšími deníky uveřejnilo dopisy čtenářů odsuzující "výtržnosti".


V podvečer došlo v centru Prahy k další demonstraci. Protože se však ve Vídni podepisoval Závěrečný dokument KBSE, SNB nezasáhla.


Televizní noviny

  • Přehled zpráv: v Miami pokračují rasové nepokoje.


  • Jemenský představitel jednal s Milošem Jakešem.


Palachův týden - situace na Můstku

Palachův týden - situace na Můstku


  • Ministr zahraničí Jaromír Johanes v rozhovoru pro ČST řekl, že "závazky platí pro všechny, a kdo ukazuje na jiné země, včetně ČSSR, by se měl podívat sám na sebe..."


  • Moderátor Oldřich Vejvoda přečetl stanovisko Národní fronty a poslanců kulturního výboru Federálního shromáždění.  • Redaktorka Kateřina Perknerová připravila reportáž o otevřeném dopise studentů pedagogické fakulty UK pražskému primátorovi, kde "studenti nesouhlasí s provokacemi". Jedna z autorek dopisu dodala "že existují i lepší způsoby, jak na sebe upoutat pozornost".


  • V následující anketě chtěl pražský dělník vyhradit prostor, "kde se (mladí) můžou vydovádět, ale nebudou narušovat naši krásnou pěší zónu, na kterou nikdo z nich nešáhl ani lopatou ani krumpáčem."


  • V Miami pokračují rasové nepokoje. Obrazové záběry věrně doprovázely komentář. "Do pohotovosti byly uvedeny desítky policistů... všude se ozývá střelba (kamera ukazuje střílející policisty) a jsou již tři mrtví, zatýká se na potkání a v ulicích vidíme ohořelé vraky... americký tisk píše o Miami na prvních stranách hned vedle projevu George Shultze, který udílí lekce v oblasti dodržování lidských práv."Aktuality

  • "Televize dostává na redakční stůl mnoho telegramů, kde lidé odsuzují rušivé akce." Následoval názor proděkana pedagogické fakulty UK, který si myslí mj., že "ti co se nechali strhnout, postrádají laskavé slovo rodičů a učitelů".


související texty:

události 15. ledna

události 16. ledna

události 17. ledna


události 18. ledna

televizní zpravodajství

Televizní noviny podrobněji

pořad Aktuality

deník Rudé Právo


události 19. ledna

události 20. ledna

události 21. ledna


Palachův týden

Palachův týden objektivem televizního zpravodajství

Palachův týden pohledem denního tisku


Sdělovací prostředky


petice "Několik vět"

Sametová revoluce 1989

Vysílání Čs. televize v roce 1989

Sametová revoluce - role rozhlasu a televize

rok 1989 - úvodní strana


autor textu: Daniel Růžička

   Facebook         Twitter home   
Copyright © 1999 - 2022 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.