www.TOTALITA.cz

proces s protistátní skupinou Modrý a spol.

"Měli radost, že mohou ponížit nás, mistry světa. Vzpomínám si na jednoho, kterému to dělalo obzvláštní radost:

"Ty seš mistr světa?," vyřvával. "Víš, co ty pro mne jsi? Dobytek! Ale když jsi tedy ten mistr světa, tak mi tady uděláš sto dřepů!   Ale hezky pomalu, ať si to můžu vychutnat...!"


Nezbylo než je udělat, pokud člověk nechtěl riskovat, že mu dozorce rozbije obličej a nebo nakope ledviny.

To byly Bory..."

Zlatomír Červený, hokejový reprezentantČs. hokejoví reprezentanti dokázali po druhé světové válce dvakrát vybojovat titul mistrů světa. Obhájit zlato v Londýně již nemohli.


Měli smůlu. V jejich vlasti získali moc komunisté a také sportovci se na dlouhá léta stali předmětem politického boje.


Na základě vykonstruovaného obvinění strávili mnozí z hokejistů dlouhá léta v komunistických lágrech a ani po návratu se jim nedostalo občanské cti, která jim náležela.


Sovětská sborná, kterou mnozí Čechoslováci museli učit základům hokeje, tak měla ulehčenou cestu za prvními tituly.12 mistrů světa 1947
4 hráči o rok později zahynou při leteckém neštěstí
a 2 další budou v roce 1950 odsouzeni do vězení jako nepřátelé lidu.V roce 1953 opustil čs. tým předčasně mistrovství světa konané ve Švýcarsku.
O rok později se na mistrovství světa poprvé objevili Sověti a hned vyhráli. Čechoslováci skončili za Kanadou a Švédskem na čtvrtém místě.[vk], [25]odkazy ] autoři ] věcný rejstřík ] zdroje ] jmenný rejstřík ]
   Facebook         Twitter nahoru         home   
Copyright © 1999 - 2023 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.